Mycie paneli fotowoltaicznych

Na wydajność instalacji fotowoltaicznej wpływa wiele elementów. Jednym z nich jest utrzymanie powierzchni paneli w należytej czystości, ponieważ światło słoneczne może bez przeszkód docierać do fotoogniw polikrystalistycznych, gdzie następuje ich przekształcenie na energię elektryczną.

Właściciel instalacji porównujący sprawność czystych oraz zanieczyszczonych ogniw w pełnym słońcu może nie zauważyć większej różnicy gdyż instalacja pracuje z pełną mocą. Inaczej jednak kształtuje się relacja sprawności paneli czystych do zanieczyszczonych w dni pochmurne lub w czasie kiedy kąt padania promieni słonecznych jest mniej korzystny (rano lub po południu). Różnica w ich sprawności może istotnie wpłynąć na roczną produkcję energii elektrycznej, dlatego warto rozważyć ich okresowe mycie jeśli producent/instalator nie określił własnych wymagań gwarancyjnych.

Skuteczne i bezpieczne czyszczenie paneli fotowoltaicznych możliwe jest tylko z zastosowaniem miękkiej szczotki oraz wody demineralizowanej. Metoda te jest polecana przez specjalistów z branży systemów solarnych, gdyż gwarantuje wysoką skuteczność czyszczenia przy jednoczesnym braku zagrożenia powstania uszkodzeń paneli fotowoltaicznych. Nie jest zalecane mycie tych instalacji myjkami wysokociśnieniowymi co może powodować rozszczelnienia i uszkodzenie.


Nasze zaplecze sprzętowe w postaci mi.in. wysokowydajnej, mobilnej maszyny do produkcji wody demineralizowanej daje gwarancję, że usługa zostanie wykonana należycie i zanieczyszczenia odpowiedzialne za obniżenie sprawności instalacji zostaną usunięte.

Korzystamy z najnowocześniejszych rozwiązań technicznych dostosowując metody czyszczenia oraz sprzęt do specyfiki zlecenia. Dysponujemy zapleczem maszynowym do realizacji najbardziej wymagających i rozbudowanych prac, dzięki czemu możemy myć bardzo duże powierzchnie niezwykle szybko i sprawnie a nasza bardzo wysoka polisa OC zabezpiecza Państwa majątek.

Co nas wyróżnia?

Jesteśmy firmą technologiczną zorientowaną na tworzenie innowacyjnych narzędzi.

 

 

Co to oznacza dla naszych klientów i potencjalnie dla Ciebie?

 

  • Świadczymy usługę przemysłowym sprzętem do profesjonalnych zastosowań o dużej wydajności – szybka realizacja.  Dla przykładu: dysponujemy wysokowydajną automatyczną stacją osmozy mogącą wyprodukować ponad 500L wody demineralizowanej na godzinę co jest niezwykle ważne przy zastosowaniu wysokowydajnych procesów czyszczenia specjalistycznymi maszynami.
  • Dostosowujemy technologie czyszczenia do konkretnego przypadku i udoskonalamy ją z każdym kolejnym zleceniem do Ciebie – wysoka jakość procesu bez niespodzianek
  • Stale udoskonalamy nasze maszyny i narzędzia z myślą o Twoim budynku aby każde kolejne zlecenie wykonać sprawniej a jeśli to możliwe taniej lub bez istotnych wzrostów wynikających z inflacji – poprawiając sprawność zmniejszamy wpływ inflacji na cenę Twojego zamówienia.
  • Nasze działania i mienie naszych klientów ubezpieczone są polisą OC o wysokości 1 mln złotych.

a ponadto

  • Jesteśmy z Dolnego Śląska (jeśli cenisz lokalny patriotyzm)
  • Jesteśmy firmą z polskim kapitałem i innowacyjnymi narzędziami (jeśli doceniasz rozwój innowacyjności firm polskich)

Zapraszamy do kontaktu przez formularz ofertowy lub bezpośrednio drogą mailową.