O nas

W Proteco Machines wierzymy, że człowiek stworzony jest do wykonywania trudniejszych zadań niż ręczne mycie tysięcy metrów kwadratowych elewacji z narażeniem życia w sytuacji, kiedy powierzchnie poziome od dawna myje się przy wykorzystaniu automatów. Rozumiemy także prawo lokatorów budynków oraz najemców nieruchomości komercyjnych do prywatności i bezpieczeństwa ich danych wrażliwych. Za nasza wiarą i przekonaniem stoi nasze doświadczenie i wiedza jakie  zdobyliśmy analizując infrastrukturę setek budynków. Budynków tak różnych jak różni byli ich twórcy – architekci i deweloperzy. Odwiedziliśmy setki nieruchomości analizując nie tylko rodzaj i kształt elewacji, ale także infrastrukturę na dachu, dostęp do mediów, bezpieczeństwo prac na wysokości,  otoczenie oraz niekorzystny wpływ wiatru.

Pozyskana wiedza oraz obserwacje naszej konkurencji pozwoliły nam zrozumieć, że opracowanie uniwersalnej maszyny do czyszczenia elewacji jest jak poszukiwanie jednorożca (niemożliwe, bo każdy budynek jest inny) i niezwykle kosztowne, a profesjonalni dostawcy usług czyszczenia elewacji poszukują rozwiązań uzasadnionych ekonomicznie, niezawodnych oraz łatwych w obsłudze i transporcie. Mimo wielu prób producentów z całego świata nie opracowano jak dotąd maszyny uniwersalnej. Wykorzystując własne doświadczenia oraz oczekiwania klientów opracowaliśmy 2 rodzaje maszyn dedykowanych do różnych budynków i równolegle rozwijamy technologię każdej z nich.

Każde rozwiązanie zastosowane w maszynach do mycia elewacji ma swoje źródło w praktyce mycia elewacji i problemach z nią związanych.  Tworzymy rozwiązania z holistycznym podejściem do budynku i mycia elewacji. Jesteśmy zespołem ludzi działających w zorientowaniu na cel, którym jest optymalizacja procesów mycia elewacji zarówno u dostawców usług mycia elewacji jak i właścicieli nieruchomości otwartych na innowacyjne rozwiązania technologiczne.

Oprócz maszyn do mycia elewacji i infrastruktury pomocniczej oferujemy:

  • rozwiązania techniczne skrojone na miarę czyli zaprojektowane ściśle do zadań jakie maja pełnić w określonym budynku.
  • kompleksowe doradztwo projektowe i realizacyjne w zakresie optymalizacji kosztów obsługi nieruchomości.

Zapraszamy do kontaktu, sprawdź jak możemy zoptymalizować procesy mycia elewacji w Twojej organizacji.